Popis kurzu:
Vítajte v online kurze „Drevené dekoračné domčeky“, v ktorom sa pod vedením Moniky Brýdovej naučíte vyrábať krásne drevené dekorácie v tvare domčekov. Tento kurz je určený pre všetkých, ktorí chcú rozvinúť svoje kreatívne zručnosti a vytvoriť jedinečné kúsky, ktoré ozdobia ich domov.
Monika Brýdová, skúsená lektorka a nadšená tvorca, vás prevedie celým procesom výroby, upozorní vás na úskalia, ktoré na vás môžu pri výrobe čakať, a poradí, ako sa ich vyvarovať a dosiahnuť vďaka tomu toho najlepšieho výsledku.
V kurze sa naučíte:
- ako si pripraviť základné polotovary domčekov
- aké používať farby a moridlá
- z akých materiálov vyrobiť strechy domčekov
- ako na okná a dvere
- ako je dôležitý detail, ktorý korunuje celok
- ako rôzne kombinovať drevo s ďalšími materiálmi
- ako si uľahčiť prácu pomocou decoupage
- ako na rôzne techniky patinovania
Pripravte sa na inšpiratívne a zábavné hodiny plné tvorenia a využite možnosti čerpať inšpiráciu z Moničiných skúseností. Pripojte sa ku kurzu a objavte kúzlo drevených dekorácií
(zobraziť celý popis kurzu)
Drevené dekoračné domčeky sú krásnym doplnkom do každého interiéru. Môžu byť jednoduché a minimalistické, alebo bohato zdobené a maľované, podľa toho, čo máte radšej. Perfektne sa hodia na poličky, parapety alebo ako súčasť vianočnej či celoročnej dekorácie. Poďte si také vyrobiť aj vy.
Lekcie kurzu:
V prvom diele sa dozviete, ako si narezať polotovary domčekov na zdobenie – ručne alebo pomocou elektrickej píly.
Malá ukážka toho, čo vás v kurze čaká. Rýchle nahliadnutie na proces výroby jedného z mnohých domčekov, ktoré som vytvorila.
Naučíme sa základné techniky maľovania domčekov a základné maľovanie okienok a dverí na troch menších domčekoch.
Nechce sa vám maľovať, ani inak dekorovať? Použite léty overenú techniku decoupage, teda servítkovú metódu zdobenia predmetov.
Francúzsky vidiek a otvorené okenice, to je motív ďalšieho kurzu, v ktorom sa naučíte robiť nielen otvorené okenice, ale aj napríklad falošnú tehlovú stenu a jemné patinovanie. Uznávam, že tento diel je dlhý ako celovečerný film, ale jednoducho to stálo za to.
V tomto diele vám ukážem, ako funguje metóda postupného prebrúsenia jednotlivých vrstiev farieb, a vyrobíme si kovovú strechu domčeka.
Aj zadná strana domčeka si zaslúži pozornosť, aj keď väčšinou stojí smerom k stene, a tak vám ukážem, ako sa dá zdobiť mandalami najrôznejšieho druhu, mojím obľúbeným vzorom, pretože ak to neviete, hovoria mi mandalová Monika. :-)
Ak sa vám okná či dvere nechcú maľovať, môžete si vyrobiť pečiatky, vďaka ktorým bude ich „namalovanie“ rýchle a jednoduché.
I z horšieho dreva môže vzniknúť krásny domček. Ukážem vám, ako vyzdvihnúť nedokonalosti, ako na zaujímavú strechu z embosovaného papiera a ďalšie množstvo drobných detailov, ktoré však robia celok.
Nie je dom ako dom. Jedným z typov domov môže byť aj veterný mlyn. Vyrobíme si menší mlyn a ukážem vám tiež, ako mlyn veľký. Záleží len na tom, čomu dávate prednosť.
Na dekoráciu domčekov môžete využiť najrôznejšie razítka a ja vám ukážem, ako na to. A pretože som mandalová Monika, vybrala som motív mandál, ale je len na vás, aký motív si vyberiete vy.
Na polepovanie domčekov môžete využiť aj potlačený papier – buď si môžete vytlačiť okná či dvere sami, alebo si ich môžete kúpiť už vytlačené. Ako s nimi pracovať, ako ich čo najlepšie zapracovať do domčeka, aby to vyzeralo, že ste maliar najvyššej triedy, vám ukážem hneď na dvoch domčekoch.
Domečky môžu byť aj veľmi malé a zdobiť nielen vešiak na kľúče, ale dajú sa využiť aj ako magnetky alebo dekorácie ďalších predmetov, ako je lampička či krabička na papierové vreckovky. A ako vyrobiť tieto maličké domečky vám ukážem v tomto dieli.
Využitie Big shotu a výsekov z neho, ale aj odliatkov (ako na ne sa dozviete v mojom ďalšom kurze) a technika patinovania voskovými pastami. Tak vzniká domček, ktorý môže byť pokojne darčekom pre muža a nemusíte sa báť mu ho venovať. A ak zvolíte iné motívy než ozubené kolieska, tak môžete rovnakým spôsobom urobiť domček pre kohokoľvek.
Domčeky v anglickom štýle musia zdobiť tehlová stena. A ja vám ukážem, ako si vyrobiť doma (takzvane na kolene) štruktúrovaciu pastu, ktorú použijeme na tehlovú stenu. A tiež vám prezradím, ako ju nanášať na domčeky, a to hneď dvoma spôsobmi.
Domček, ktorý bude zdobiť nielen vlastnoručne vyrobený sneh, ale aj mandaly, balkón a ďalšie nezabudnuteľné detaily.
Nežný a romantický, taký je domček, na ktorom si pripomenieme techniku krakelovania a doplníme ho drobnými ubrouskovými ružičkami. Ukážem vám, ako sa dajú ružičky modelovať pomocou formičiek, ako urobiť rozsvietené okienka a spustu ďalších romantických hlúpostí.
I obchody sú domčeky a môžu mať napríklad markízu. My si ukážeme, ako na ňu, a nielen to. Nový typ okien a vývesný štít – to všetko a ešte viac v tomto dieli.
Až budete mať dosť jednotlivých domčekov, tak sa môžete pustiť do tvorby malých dediniek alebo viacerých domov spojených k sebe. Tak ako som to urobila ja s kostolíkom a priľahlými domčekmi. Aj tu objavíte drobné novinky vo zdobení, napríklad typ strešných škridiel.
Tu môžete komunikovať s lektorom a ostatnými účastníkmi kurzu.