Popis kurzu:
Máte chaos v anglickej gramatike? Robia vám problém anglické časy? Potom ste na správnom mieste.
Lektor Jaroslav Konvička vás prevedie „Kurzom angličtiny - ako zvládnuť časy“. V kurze dostanete ucelený prehľad anglických časov aj prehľad ich použitia. Vzhľadom na témy a vzrastajúcu náročnosť je kurz vhodný pre mierne až stredne pokročilých (úrovne A2-B2), stredoškolákov a maturantov.
Ak vás čaká skúška z anglického jazyka, test z anglických časov, ste v učení angličtiny večný začiatočník alebo si len potrebujete pripomenúť gramatiku anglických časov, je tento kurz určený práve pre vás.
V kurze sa naučíte:
- ako a kedy sa používa prítomný čas prostý a priebehový
- aký je rozdiel medzi prítomným časom prostým a priebehovým
- ako a kedy sa používa minulý čas prostý a priebehový
- aký je rozdiel medzi minulým časom prostým a priebehovým
- ako a kedy sa používa predprítomný čas prostý a priebehový
- aký je rozdiel medzi predprítomným časom prostým a priebehovým
- ako a kedy sa používa predminulý čas prostý a priebehový
- aký je rozdiel medzi predminulým časom prostým a priebehovým
- ako vyjadriť budúcnosť
- ako sa tvoria podmienkové vety
Vo videokurze si s Jaroslavom Konvičkom vás čaká precvičovanie anglických časov aj ich aspektov. V šestnástich videách sa naučíte tvoriť vety v prítomnom, minulom, predprítomnom, predminulom aj predbudúcom čase. 
(zobraziť celý popis kurzu)
Ukážeme si niekoľko spôsobov vyjadrenia budúcnosti a ako bonus sa v poslednej lekcii pozrieme na tvorbu podmienkových viet, ktoré na gramatické časy nadväzujú.
Lekcie kurzu:
Ako a kedy sa používa? V tejto lekcii si vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť k pravidlám prítomného času jednoduchého.
Prosím, pošlite mi text, ktorý chcete preložiť.
Ako a kedy sa používa? V tejto lekcii si vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť k pravidlám prítomného času priebehového.
Aký je rozdiel medzi prítomným časom prostým a priebehovým? Tentokrát si oba časy porovnáme a vysvetlíme si, v akých situáciách ich použiť. Vyskúšate si to na cvičení a príklade.
Ako a kedy sa používa? V tejto lekcii si vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť k pravidlám minulého času prostého.
Ako a kedy sa používa? V tejto lekcii si vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť k pravidlám minulého času priebehového.
Aký je rozdiel medzi minulým časom prostým a priebehovým? Opäť oba časy porovnáme a vysvetlíme si, v akých situáciách ich použiť. Získané vedomosti môžete overiť na cvičení.
Ako a kedy sa používa? V tejto lekcii si vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť k pravidlám predprítomného času prostého.
Ako a kedy sa používa? V tejto lekcii si vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť k pravidlám predprítomného času priebehového.
Ako rozlíšiť rozdiel medzi predprítomným a minulým časom? Kedy zvoliť minulý, kedy predprítomný? A ako spoznať, kedy použiť prostý a kedy priebehový aspekt? To všetko si v tejto lekcii zopakujeme, aby sme vaše znalosti upevnili.
Ako a kedy sa používa? Aký je rozdiel medzi minulým a predminulým časom prostým? Kedy zvoliť minulý, kedy predminulý? Odpoveď na toto časté dilemu nájdete v lekcii.
Ako a kedy sa používa? Aký je rozdiel medzi minulým a predminulým časom priebehovým? Kedy zvoliť minulý, kedy predminulý čas priebehový? Opäť sa všetko dozviete v lekcii.
Ako vyjadriť budúcnosť v angličtine? Ukážeme si hneď niekoľko spôsobov od „will“ a „going to“ až po vyjadrenie budúcnosti s pomocou prítomného času prostého i priebehového.
Kedy použiť „will“, kedy „going to“? A kedy iné spôsoby vyjadrenia budúcnosti? Každá situácia si žiada svoje. Poradie vám v tom urobí táto lekcia, kde si všetko zopakujeme a upevníme vaše novo získané vedomosti.
Predbudúci čas je pre študentov angličtiny špecifickým orieškom. Poďme ho spoločne rozlúsknuť v lekcii. Ako a kedy ho použiť? Kedy použiť prostý, kedy priebehový? Pomôže nám porovnanie s predprítomným časom.
Vitajte v bonusovej lekcii! Tentokrát sa pozrieme na podmienkové vety, tzv. kondicionály. Nadväzujú na gramatické časy a sú veľmi častým javom v každodennej reči. Naučíme sa, ako ich použiť.
Ako rozlíšiť rozdiel medzi nulovým, prvým, druhým a tretím kondicionálom? A čo zmiešané kondicionály? Vyzerá to desivo, ale nemusí to byť tak veľkým sústom, ako sa zdá. Zopakujeme si znalosti získané v predchádzajúcej lekcii a naučíme sa ich použiť, pretože práve o to nám ide. Nech sa vám darí!
Tu môžete komunikovať s lektorom a ostatnými účastníkmi kurzu.
O lektorovi:
Jaroslav Konvička - lektor
5 kurzov
Jaroslav Konvička vyštudoval odbor Anglická filológia a živí sa ako lektor, spisovateľ a učiteľ angličtiny. Po vypuknutí pandémie začal pod prezývkou Učitelskej tvoriť humorne-vzdelávacie videá pre deti, ktoré sú teraz dostupné na YouTube a Stream.cz. Vo svojom satirickom románe Učytelskej upozorňuje na to, ako súčasné školstvo vyzerá a ako by vyzerať mohlo. Učenie podľa neho nemusí bolieť, ale môže byť aj zábavou. So správnou motiváciou a prostriedkami zvládne cudzí jazyk každý.
Andrea Buchová
5. 12. 2024
Přeji dobrý večer! Děkuji za kurz. Zakoupila jsem ho hlavně kvůli dcerám (do jejich škol), ale využiju ho i já. Lektor je milý, dobře vše vysvětluje. Je příjemné si kurz procházet. Ještě jednou děkuji.
Kurzy pro radost
Dobrý večer, Andreo,
děkujeme Vám za krásné hodnocení a pět hvězdiček! 😊 Jsme moc rádi, že kurz pomáhá nejen Vašim dcerám do školy, ale i Vám. Milý přístup lektora a srozumitelné vysvětlení dělají z učení příjemný zážitek, což nás moc těší.
Přejeme Vám i Vašim dcerám hodně úspěchů s angličtinou a radost z objevování nových znalostí! Pokud budete mít další zpětnou vazbu, budeme rádi, když se o ni s námi podělíte. 😊
Eva z Kurzů pro radost